Filtrovanie
Značka
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
0-9
Výrobca
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
0-9

Očné kvapky pre nositeľov kontaktných šošoviek

Pri nosení kontaktných šošoviek je dôležité, aby šošovky "plávali" na slznom filme primeranej kvality a množstva. V opačnom prípade sa šošovka trie o povrch rohovky, čo okrem pocitu cudzieho telesa a prípadnej bodavej bolesti môže cez vzniknuté malé lézie dať zelenú patogénom, a tak viesť k závažnému zápalu rohovky. Uvedené trenie môže podráždiť povrch oka, spôsobiť prenikanie zápalových buniek a vznik chronického zápalu.

 

 

Náš sortiment zahŕňa očné kvapky bez konzervačných látok aj s obsahom konzervačných látok. Vďaka funkcii filtra na našej webovej stránke si každý môže nájsť ideálny výrobok pre seba. Používateľom kontaktných šošoviek odporúčame náš sortiment očných kvapiek na použitie s kontaktnými šošovkami.

 

 

Podráždenie očí pri nosení kontaktných šošoviek

Dnešné moderné kontaktné šošovky sú vyrobené z priedušných materiálov, ktoré najmenej dráždia oči. Dokážu udržať oči dlhodobo vlhké, takže je menšie riziko suchých očí.

Nositeľom kontaktných šošoviek sa však odporúča používať vhodné očné kvapky, ktoré v prípade potreby dokážu vlhkosť doplniť v priebehu niekoľkých okamihov.

 

 

Kontaktné šošovky môžu zvyčajne spôsobiť zvýšený zápal očí, keď sa znečistia alebo sú nadmerne používané. Vždy dbajte na to, aby sa šošovky používali s dodržiavaním hygieny a aby sa nenosili dlhšie, ako je odporúčaná doba. Ak teda nosíte denné alebo mesačné kontaktné šošovky, venujte zvýšenú pozornosť dobe nosenia. Kontaktné šošovky sa neodporúčajú pri červených očiach, poraďte sa najprv so svojím očným lekárom.

 

 

Systane Ultra očné kvapky bez konzervačných látok pre nositeľov kontaktných šošoviek

Dobre zvolené očné kvapky poskytujú okamžitý a dlhotrvajúci roztok, pomáhajú obnove slzného filmu, znižujú pocit cudzieho telesa, znižujú pocit pálenia, znižujú odparovanie vodnej vrstvy. Pred použitím sa odporúča prečítať si príslušné informácie o liečbe.

 

 

Očné kvapky na suché oči

Suché oko je časté očné ochorenie, ktoré má významný vplyv na kvalitu života prostredníctvom zhoršenej zrakovej ostrosti a nepríjemných pocitov, ktoré spôsobuje. Môže postihnúť ľudí všetkých vekových kategórií a môže ohroziť výsledok operácie rohovky, katarakty a refrakčnej operácie.

Porucha funkcie Meibomových žliaz v očných viečkach vedie k zhoršeniu kvality lipidovej vrstvy, ktorá uzatvára slzný film, čo má za následok rýchlejšie odparovanie z povrchu oka. Príznaky suchého oka môžu ovplyvňovať rôzne faktory: podnebie, suchý vzduch, dym, prach, faktory životného prostredia. Očné kvapky oživujú unavené a podráždené oči.

 

 

Typy suchého oka

V závislosti od typov suchého oka, na základe prítomnosti alebo neprítomnosti očných príznakov a objektívnych znakov, môže byť ochorenie suchého oka vodnaté, evaporačné a zmiešané.

 

 

Očné kvapky používané na liečbu suchého oka

Tieto typy očných kvapiek sa používajú na dočasné zmiernenie pocitu pálenia a podráždenia spôsobeného suchými očami. Ak pociťujete pretrvávajúce nepríjemné pocity v oku alebo silné slzenie, rozmazané videnie alebo napríklad začervenanie očí, prestaňte používať očné kvapky a poraďte sa s očným lekárom, pretože stav sa môže zhoršiť.

Ak príznaky neustúpia alebo nevymiznú po niekoľkých dňoch, je dôležité vyhľadať odborníka.

 

 

Kategórie očných kvapiek

  • Očné kvapky na veľmi suché oči;
  • Očné kvapky na kontaktné šošovky;
  • Očné kvapky na použitie po regenerácii, úraze alebo operácii;
  • Očné kvapky na suché oči;
  • Očné kvapky bez konzervačných látok.

 

Príznaky suchého oka

Suchosť očí môže byť mierna alebo závažná. Príznaky suchého oka môžu zahŕňať: bolesť očí, bolesť hlavy, žmurkanie, rozmazané videnie, unavené oči, svalové kŕče. Naše kvapky na suché oči sú dostupné v rôznych typoch balení.

 

Pri miernych príznakoch spôsobených suchými očami si môžete vybrať z radu očných kvapiek a umelých sĺz. Pred použitím si vždy prečítajte návod na použitie výrobku, ktorý ste si vybrali.

 

Tak ako všetky lieky, aj očné kvapky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ale nie u každého sa prejavia. Príležitostne sa môže vyskytnúť rozmazané videnie, mierny zápal (podráždenie) spojovky, rozšírené zreničky, lokálne reakcie (pálenie, začervenanie, opuch, bolesť, svrbenie) v mieste aplikácie. Nadmerné a časté používanie môže spôsobiť pálenie, pichanie.

 

Použitie očných kvapiek a očných kvapiek s umelými slzami môže poskytnúť rýchlu úľavu od miernych príznakov, ale ak sa objavia lokálne reakcie, pretrvávajúce rozmazané videnie alebo ak pretrváva začervenanie očí, vyhľadajte odborníka.

 

Pri závažných stavoch je potrebné venovať osobitnú pozornosť, aby sa predišlo možnému zápalu spojiviek. Najčastejším príznakom zápalu spojiviek je začervenanie oka. Po ňom nasleduje silné slzenie, výtok, svrbenie a v závažnejších prípadoch bolesť a pocit cudzieho telesa v oku. Ak máte konjunktivitídu (bakteriálnu infekciu oka), môžete dostať očné kvapky bez lekárskeho predpisu, ale ak je problém závažný, mali by ste sa poradiť s lekárom a používať prípravky, ktoré vám predpíše.

 

Ponúkame aj očné kvapky bez konzervačných látok. Je dôležité dodržiavať pokyny oftalmológa a návod na použitie výrobku, aby sa zabezpečila správna aplikácia.

 

 

Objednajte si očné kvapky online

Ak ste starým zákazníkom, môžete si po prihlásení do svojho profilu znova objednať svoju predchádzajúcu objednávku jednoduchým kliknutím na tlačidlo. Vyberte si z našej ponuky očných kvapiek vo výpredaji a kúpte si očné kvapky alebo umelé slzy svojej obľúbenej značky so zľavou až 30-70 %.

 

Kúpte si svoju obľúbenú značku očných kvapiek s rýchlym a dokonca bezplatným doručením v závislosti od celkového množstva produktov. Aktuálne informácie o poplatkoch za doručenie nájdete na stránke doručenia a platby v internetovom obchode netOptika Stačí sa zaregistrovať v našom internetovom obchode pomocou e-mailovej adresy a hesla.