Filtrovať

Očné kvapky

 

Očné kvapky pre nositeľov kontaktných šošoviek

Pri nosení kontaktných šošoviek je dôležité, aby šošovka "plávala" na dostatočne kvalitnej a kvantitatívnej vrstve slzného filmu na povrchu oka. Ak sa to nestane, šošovka môže trením proti rohovkovej ploche okrem pocitu cudzieho telesa alebo možného ostrého bolesti otvoriť cestu pre patogény v dôsledku malých zranení, ktoré spôsobili; to môže viesť k vážnemu zápalu rohovky. Vyššie uvedené trenie môže dráždiť povrch oka, čo spôsobuje tok zápalových buniek a potenciálne vedie k chronickému zápalu.

Očné kvapky

Očné kvapky

Naša ponuka zahŕňa očné kvapky bez konzervačných látok a očné kvapky obsahujúce konzervačné látky. Pomocou filtra na našej webovej stránke si môže každý nájsť ten správny produkt. Pre nositeľov kontaktných šošoviek odporúčame našu ponuku očných kvapiek vhodných na použitie s kontaktnými šošovkami.

Intenzívne umelé slzy Visol

Dráždenie očí pri nosení kontaktných šošoviek

Dnešné moderné kontaktné šošovky sú vyrobené z dýchatelných materiálov, ktoré zriedka dráždia oči. Sú schopné udržiavať oči vlhké dlhú dobu, čím sa znižuje riziko suchých očí.

Napriek tomu sa odporúča, aby nositelia kontaktných šošoviek používali príslušné očné kvapky, ktoré môžu okamžite obnoviť vlhkosť, ak je to potrebné.

Očné kvapky pre suché oči

Kontaktné šošovky zvyčajne spôsobujú zvýšený zápal očí, ak sa znečistia alebo sa nosia príliš dlho. Vždy sa uistite, že používanie šošoviek dodržiava správne hygienické postupy a že sa nenosia dlhšie, než je odporúčané. Preto pri denne alebo mesačne nosených kontaktných šošovkách dbajte najmä na dodržiavanie doby nosenia. V prípade červených očí nie je odporúčané používanie kontaktných šošoviek; najprv sa poraďte s očným lekárom.

Očné kvapky Systane Ultra bez konzervačných látok pre nositeľov kontaktných šošoviek

Dobrý výber očného kvapky poskytuje okamžitú a dlhotrvajúcu úľavu, pomáha obnoviť slzný film, znižuje pocit cudzieho telesa, zmenšuje pálenie a znižuje vyparovanie vodnej vrstvy. Odporúča sa prečítať si návod na správne použitie pred použitím.

Vyberte si z našej ponuky očných kvapiek, ktoré môžu byť tiež použité s kontaktnými šošovkami, a získajte svoj obľúbený produkt.

Očné kvapky pre liečbu suchých očí

Očné kvapky na liečbu suchých očí

Syndróm suchých očí je bežný oftalmologický stav, ktorý výrazne ovplyvňuje kvalitu života kvôli jeho vplyvu na zrakovú ostrosť a pocit nepríjemnosti, ktorý spôsobuje. Môže ovplyvniť všetky vekové skupiny a tak ohrozovať výsledky rohovkovej, šedého zákalu a korekčných (refrakčných) operácií zraku.

V dôsledku nesprávneho fungovania Meibomových žliazok v viečkach sa zhoršuje kvalita lipidovej vrstvy, ktorá uzatvára slzný film, čo vedie k zvýšenému vyparovaniu na povrchu oka. Výskyt príznakov suchých očí môže ovplyvniť rôzne faktory: klíma, suchý vzduch, dym, prach, vplyv prostredia. Očné kvapky oživujú unavené a dráždené oči.

Typy suchých očí

V závislosti od typu suchých očí môžu oftalmické príznaky a objektívne príznaky poukazovať na syndróm suchých očí s nedostatkom vodného filmu, s vyparovateľným filmom alebo s kombinovaným typom.

Očné kvapky na liečbu suchých očí

Tieto typy očných kvapiek slúžia na dočasné zmierňovanie pálenia a podráždenia spôsobeného suchými očami. Ak zažívate trvalé nepohodlie v očiach, alebo vážne slzenie, zhoršené videnie, alebo napríklad začervenanie očí, prestanite používať očné kvapky a konzultujte s očným lekárom, pretože stav sa môže zhoršiť.

Ak sa príznaky nezlepšujú alebo nezmiznú po niekoľkých dňoch, určite sa poraďte so špecialistom.

Kategórie očných kvapiek

Očné kvapky pre extra suché oči

Očné kvapky, ktoré možno použiť s kontaktnými šošovkami

Regeneračné očné kvapky, použiteľné po zraneniach alebo operáciách

Očné kvapky pre suché oči

Očné kvapky bez konzervačných látok

Príznaky suchých očí

Suché oči sa môžu prejavovať od miernych po ťažké. Príznaky suchých očí môžu zahŕňať: bolesť v očiach, bolesti hlavy, mračenie sa, rozmazané videnie, únava očí, kŕče svalov. V našom internetovom obchode sú k dispozícii očné kvapky na suché oči v rôznych veľkostiach.

Pre liečbu miernych príznakov spôsobených suchými očami si môžete vybrať zo niekoľkých typov očných kvapiek a umelých slz. Pred použitím si vždy prečítajte návod na použitie vybraného produktu.

Ako všetky lieky, aj očné kvapky môžu spôsobiť vedľajšie účinky, hoci nie každý ich dostane. Občas môže dôjsť k rozmazanému videniu, miernemu zápalu spojivky (dráždenie), rozšíreniu zrenice, miestnym reakciám (pálenie, začervenanie, opuch, bolesť, svrbenie oka a okolia) na mieste aplikácie. Nadmerné a časté užívanie môže spôsobiť pálenie a bodavý pocit.

Použitie očných kvapiek a umelých sĺz poskytuje rýchlu pomoc pri liečbe miernych príznakov, ale ak lokálne reakcie pretrvávajú, rozmazané videnie sa nezlepšuje alebo ak začervenanie očí neustupuje, vyhľadajte odborníka.

Pri závažných stavoch je potrebné venovať osobitnú pozornosť predchádzaniu možného zápalu spojiviek. Najčastejším príznakom zápalu spojiviek je začervenanie oka. Po ňom nasleduje silné slzenie, výtok, svrbenie oka a v závažnejších prípadoch bolesť a pocit cudzieho telesa v oku. Ak máte zápal spojiviek (bakteriálnu infekciu oka), očné kvapky si môžete kúpiť aj bez lekárskeho predpisu, ale ak je problém vážny, je vhodné poradiť sa s lekárom a používať ním predpísané lieky.

V našej ponuke nájdete aj očné kvapky bez konzervačných látok. Pre správnu aplikáciu je dôležité dodržiavať pokyny očného lekára, ako aj návod na použitie výrobku. Nežiaduce účinky sa môžu vyskytnúť aj pri používaní očných kvapiek a umelých sĺz

Objednávanie očných kvapiek online

Pri nakupovaní online, ak ste sa vrátili, môžete si po prihlásení do svojho profilu jedným kliknutím znovu objednať svoju predchádzajúcu objednávku. Vyberte si zo zľavnených produktov očných kvapiek a kúpte si svoje obľúbené očné kvapky alebo umelé slzy značky