Filtrovať
Cena (€)
€7,18 - €34,51
Čo hľadáte?
Na sklade?
Značka
Výrobca
Obsah
Použiteľnosť po otvorení
Obsah
Pre roviny

Roztok na kontaktné šošovky pre tvrdé šošovky

Na dosiahnutie ideálnej starostlivosti o tvrdé kontaktné šošovky potrebujete najlepšie roztoky pre priepustné kontaktné šošovky vrátane roztokov od spoločností Menicon (MeniCare a Progent), Delta a Boston. Udržiavanie šošoviek v čistote pomocou univerzálneho roztoku, dezinfekčného roztoku alebo roztoku na čistenie kontaktných šošoviek im môže pomôcť cítiť sa každý deň ako nové.

24Produkt
 

Plynopriepustné kontaktné šošovky sú tuhé šošovky vyrobené z odolných plastov, ktoré prepúšťajú kyslík. Tieto šošovky sa nazývajú aj plynopriepustné šošovky, tvrdé šošovky, tvrdé kontaktné šošovky, RGP kontaktné šošovky a šošovky prepúšťajúce kyslík.

Prvé typy pevných kontaktných šošoviek boli vyrobené zo skla a neskôr, v roku 1936, bol objavený typ plastu s názvom polymetylmetakrylát (PMMA), ktorý sa používal ako náhrada skla. Do roku 1971, keď sa objavili prvé mäkké kontaktné šošovky, boli všetky šošovky vyrobené z tohto typu materiálu. PMMA má vynikajúce vlastnosti, vysokú odolnosť voči rozbitiu a poškriabaniu a ľahko sa s ním pracuje. Nevýhodou tohto materiálu však bolo, že bol nepriepustný pre kyslík a všeobecne pre rôzne plyny, pričom oko potrebuje značné množstvo kyslíka.

Medzitým však boli vyvinuté šošovky prepúšťajúce plyny, ktoré obsahujú silikón, vďaka čomu sú pružnejšie ako tvrdé šošovky z PMMA. Silikón umožňuje prestup kyslíka cez tvrdú šošovku, aby sa rohovka udržala zdravá.
V skutočnosti mnohé moderné tvrdé šošovky umožňujú, aby sa k rohovke dostalo viac kyslíka ako väčšina mäkkých kontaktných šošoviek. Na rozdiel od tvrdých PMMA šošoviek, ktoré museli byť menších rozmerov a s okrajmi smerom od oka, aby umožnili prenikanie kyslíka, tvrdé kontaktné šošovky môžu mať ľubovoľnú veľkosť a môžu byť bez problémov nasadené bližšie k povrchu oka, čím poskytujú potrebné množstvo kyslíka. Takisto sa ľahšie nasadzujú, takže pri športe alebo iných aktivitách bezpečne držia na oku.

Kontaktné šošovky RPG teda ponúkajú lepšie videnie, trvanlivosť, odolnosť voči usadeninám, umožňujú očiam dýchať, poskytujú najjasnejšie videnie počas celého nosenia, sú ideálne na všetky typy aktivít vrátane športu, môžu spomaliť progresiu krátkozrakosti a sú bezvodé. Nech už však nosíte akékoľvek kontaktné šošovky, je potrebná aj dobrá starostlivosť o ne.

Na starostlivosť o ne potrebujú tvrdé šošovky vlastné špecifické roztoky na starostlivosť. Tvrdé kontaktné šošovky môžete udržiavať čerstvé, bez baktérií a stôp bielkovín, napríklad pomocou čistiacich prostriedkov alebo dezinfekčných roztokov na tvrdé kontaktné šošovky. Tieto roztoky pre tvrdé kontaktné šošovky udržujú vaše oči zdravé počas celého nosenia, chránia ich pred infekciou a poskytujú pohodlné nosenie kontaktných šošoviek.

Okrem nich existujú aj denné alebo týždenné viacúčelové roztoky alebo roztoky na čistenie, dezinfekciu alebo zvlhčovanie tvrdých kontaktných šošoviek. Medzi najobľúbenejšie značky patria Boston, Delta, Menicon s MeniCare Plus a MeniCare Pure a Menicon Progent. Všetky z nich bojujú proti suchým očiam a všetkým nepríjemným pocitom, ktoré môžu šošovky spôsobovať.