Filtrovať
Cena (€)
€21,82 - €358,06
Kolekcia
Na sklade?
Značka
Veľkosť
Šírka očnice
47 - 145
Prevažujúci materiál
Tvar
Farba rámu
Farba šošoviek
Čo hľadáte?
Polarizované

Polarizačné slnečné okuliare pre mužov

 

1140Produkt
 

Polarizované Slnečné Okuliare

Možno ste zaznamenali, že vaše oči sú citlivé na oslnivé slnečné svetlo, aj keď máte na sebe slnečné okuliare. To sa často deje preto, lebo tradičné sklá slnečných okuliarov nie sú schopné dostatočne filtrovať odrazy, odslnenie a oslepujúce svetlo. Polarizované sklá riešia tento problém pomocou chemického prostriedku, polarizačného materiálu. Ale čo to znamená polarizované a čo robí polarizačný materiál?

Polarizované slnečné okuliare prvýkrát vyrobil Edwin H. Land, ktorý vynálezom polarizačného materiálu dokázal, že ho možno aplikovať aj na sklá slnečných okuliarov, čím sa stáva aj šošovka a okuliare polarizovanými.

Polarizačný materiál je zmes mikroskopických krystalov a iných chemických látok na báze síranov ""vložených"" do veľmi tenkého, filmového, priehľadného nitrocelulózového materiálu. Polarizačné (polarizované) sklá slnečných okuliarov umožňujú prechod len svetelných lúčov s vertikálnou orientáciou. Tým filtrovaním eliminujú oslepujúce svetlo odrážajúce sa od vody, zeme a iných povrchov a rôznych hraníc materiálov, chránia naše oči pred únavou a extrémnymi zmenami svetelných podmienok. Výsledkom je oveľa kontrastnejší a príjemnejší vizuálny zážitok oproti tradičným sklám.

  • Žiadne oslepujúce svetlo, odrazy
  • Ostrý, kontrastný výhľad
  • Farby sú vynikajúco vychutnateľné a jasné
  • 100% ochrana pred UV-A a UV-B žiarením

Polarizované slnečné okuliare sú ideálnou voľbou pre šport, prechádzky a iné vonkajšie aktivity, najmä odporúčané pre tých, ktorí majú citlivé oči na slnko alebo veľa jazdia. Pri vodičoch je ideálnou voľbou hnedé alebo sivé polarizované okuliare so šošovkami.

Prezrite si našu ponuku viac ako 1000 polarizovaných dámskych slnečných okuliarov, polarizovaných pánskych slnečných okuliarov a polarizovaných detských slnečných okuliarov a vyberte si modely, ktoré vám najlepšie vyhovujú, teraz za skutočne výhodné ceny.

Pánske Polarizované Slnečné Okuliare

Mnohé renomované luxusné značky ponúkajú modely pánskych polarizovaných slnečných okuliarov. Nájdete tu Oakley slnečné okuliare, Ray Ban slnečné okuliare, Polaroid slnečné okuliare, Versace pánske slnečné okuliare a široký sortiment ďalších luxusných značiek pánskych slnečných okuliarov. Nepremeškajte naše výhodné ponuky pánskych slnečných okuliarov!

Dámske Polarizované Slnečné Okuliare

Mnohé renomované luxusné značky ponúkajú modely dámskych polarizovaných slnečných okuliarov. Nájdete tu Oakley slnečné okuliare, Ray Ban slnečné okuliare, Polaroid slnečné okuliare, Versace dámske slnečné okuliare, Michael Kors slnečné okuliare, Dolce & Gabbana slnečné okuliare a široký sortiment ďalších luxusných značiek dámskych slnečných okuliarov. Nepremeškajte naše výhodné ponuky dámskych slnečných okuliarov!

Detské Polarizované Slnečné Okuliare

Mnohé renomované luxusné značky ponúkajú modely detských polarizovaných slnečných okuliarov. Nájdete tu Oakley slnečné okuliare, Ray Ban slnečné okuliare, Polaroid slnečné okuliare a široký sortiment ďalších značiek ponúkajúcich pohodlné a štýlové slnečné okuliare pre deti. Nepremeškajte naše výhodné ponuky detských slnečných okuliarov!

Správne Slnečné Okuliare

Existujú tri dôležité faktory, ktoré musia spĺňať slnečné okuliare, aby poskytovali optimálnu ochranu vašich očí pred škodlivým UV žiarením. Prvým a najdôležitejším je šošovka, ktorá je srdcom slnečných okuliarov a musí spĺňať nasledujúce požiadavky. Najdôležitejšie je nosiť model slnečných okuliarov s UV filtrom, ktorý filtrovanie UV žiarenia do 400 nanometrov (slnečné okuliare UV 400), aby vaše oči boli chránené pred ultravioletovým žiarením.

Druhým dôležitým prvkom dobrého páru slnečných okuliarov je, že by vám mali poskytovať pohodlný výhľad, aj keď je veľmi jasné slnko, takže vás chránia pred oslnením a odslnením. A konečne, je dôležité, aby sme videli vysokokvalitný, kontrastný obraz, keď sa pozeráme za našimi slnečnými okuliarmi. Ak sú splnené tieto tri podmienky, môžeme byť istí, že sme si vybrali správne slnečné okuliare.