Filtrovať
Cena (€)
€11,98 - €34,51
Čo hľadáte?
Na sklade?
Značka
Výrobca

Proteínové rozpúšťadlo Progent

Na zabezpečenie pohodlia a zdravia očí a predĺženie životnosti plynopriepustných šošoviek sa odporúča, aby pacienti používali týždenný roztok Progent. Ide o vysoko účinný prostriedok na odstraňovanie usadenín a bielkovín, ktorý je kompatibilný so všetkými tvrdými kontaktnými šošovkami.

3Produkt

Roztok na kontaktné šošovky Progent od spoločnosti Menicon je odstraňovač bielkovín, dezinfekčný prostriedok a intenzívny týždenný čistiaci prostriedok kompatibilný so všetkými plynopriepustnými kontaktnými šošovkami. Roztok čistí a odstraňuje proteíny z povrchu tvrdých kontaktných šošoviek jednoduchým namočením do tekutiny na 30 minút.

Tento roztok má silný a rýchly účinok proti všetkým organizmom, ktoré môžu kontaminovať kontaktné šošovky, vrátane baktérií, plesní, kvasiniek a vírusov.

Progent sa skladá z dvoch sterilných zlúčenín: chlórnanu sodného (Progent A) a bromidu draselného (Progent B). Po zmiešaní zložiek A a B vzniká oxidačno-redukčná reakcia, ktorá dezinfikuje a odstraňuje bielkoviny a nečistoty z tvrdých šošoviek.

Roztok Progent na tvrdé kontaktné šošovky sa používa raz týždenne na odstránenie usadenín z plynopriepustných šošoviek. Odporúča sa používať s prípravkami Menicare Plus alebo Menicare Pure.