Filtrovať
Cena (€)
€10,06 - €358,06
Čo hľadáte?
Kolekcia
Na sklade?
Značka
Veľkosť
Šírka očnice
42 - 145
Prevažujúci materiál
Tvar
Farba rámu
Farba šošoviek
Polarizované

Slnečné okuliare s polarizovanými šošovkami

 

454Produkt
 

Polarizované slnečné okuliare

Možno ste už zažili ten pocit, keď sú vaše oči citlivé na oslnivé slnečné svetlo, aj keď máte na sebe slnečné okuliare. Často sa to stáva preto, že bežné sklá slnečných okuliarov nedokážu dostatočne filtrovať odrazy svetla, ožiarovanie a záblesk. Polarizované šošovky riešia tento problém pomocou chemického látka, polarizačného materiálu. Čo však znamená polarizované a čo robí polarizačný materiál?

Prvé polarizované slnečné okuliare na svete boli vyrobené Edwinom H. Landom, ktorý tiež vynálezil polarizačný materiál, ktorý možno aplikovať na šošovky slnečných okuliarov, čím ich robí polarizovanými slnečnými okuliarmi.

Polarizačný materiál je veľmi tenký, filmovitý, transparentný nitrocelulózový materiál obsahujúci mikroskopické kryštály a ďalšie chemické látky na báze síranov. Šošovka vybavená polarizačným materiálom (polarizačná šošovka) umožňuje prechod len zvislo orientovaným lúčom svetla. Inými slovami, filtrovanie oslnivého svetla odrazeného od vody, zeme a rôznych povrchov, chránia naše oči pred únavou a extrémnymi zmenami svetelných podmienok. Výsledkom je oveľa kontrastnejší a príjemnejší vizuálny zážitok v porovnaní s bežnými šošovkami.

  • Žiadne ďalšie oslnivé svetlo, odraz
  • Ostrý, kontrastnejší zrak
  • Farby si užívate intenzívnejšie
  • 100% UV-A a UV-B ochrana

Polarizované slnečné okuliare

Polarizované slnečné okuliare sú ideálnou voľbou pre šport, prechádzky, ďalšie vonkajšie aktivity na slnku a sú osobitne odporúčané pre tých, ktorých oči sú citlivé na slnečné svetlo alebo veľa jazdia autom. Pri jazde autom sú slnečné okuliare s hnedými alebo sivými, polarizovanými šošovkami najideálnejšou voľbou.

Vyberte si z našej ponuky viac ako 1000 kusov polarizovaných dámskych slnečných okuliarov, polarizovaných mužských slnečných okuliarov a polarizovaných detských slnečných okuliarov a nájdite modely, ktoré vám najlepšie vyhovujú za skutočne výhodnú cenu.

Polarizované slnečné okuliare pre mužov

Mnohé renomované luxusné značky ponúkajú modely polarizovaných slnečných okuliarov pre mužov, dostupné aj v našom internetovom obchode. Nájdete tu slnečné okuliare Oakley, slnečné okuliare Ray Ban, slnečné okuliare Polaroid, slnečné okuliare Versace pre mužov a mnoho ďalších luxusných značiek slnečných okuliarov pre mužov. Nezmeškajte naše aktuálne ponuky mužských slnečných okuliarov!

Polarizované slnečné okuliare pre ženy

Mnohé renomované luxusné značky ponúkajú modely polarizovaných slnečných okuliarov pre ženy, dostupné v našom internetovom obchode. Nájdete tu slnečné okuliare Oakley, slnečné okuliare Ray Ban, slnečné okuliare Polaroid, slnečné okuliare Versace pre ženy, slnečné okuliare Michael Kors, slnečné okuliare Dolce & Gabbana a mnoho ďalších luxusných značiek slnečných okuliarov pre ženy. Nezmeškajte naše aktuálne ponuky dámskych slnečných okuliarov!

Polarizované slnečné okuliare pre deti

Mnohé renomované luxusné značky ponúkajú modely polarizovaných slnečných okuliarov pre deti, dostupné v našom internetovom obchode. Nájdete tu slnečné okuliare Oakley, slnečné okuliare Ray Ban, slnečné okuliare Polaroid a mnoho ďalších značiek ponúkajúcich vysokokvalitné a pohodlné detské slnečné okuliare. Nezmeškajte naše aktuálne ponuky detských slnečných okuliarov!

Dobré slnečné okuliare

Slnečné okuliare musia spĺňať tri dôležité faktory, aby poskytovali optimálnu ochranu pre naše oči pred škodlivým UV žiarením. Dusou slnečných okuliarov je hlavne šošovka, ktorá musí spĺňať nasledujúce vlastnosti. Najdôležitejšie je nosiť model slnečných okuliarov s UV filtrom, ktorý filtroval škodlivé UV lúče až do 400 nanometrov (slnečné okuliare UV 400). Týmto spôsobom sú naše oči chránené pred ultrafialovým žiarením.

Druhým dôležitým prvkom pre dobré slnečné okuliare je poskytnúť nám adekvátny vizuálny komfort, aj pri veľmi silnom slnečnom svetle, takže chráni pred odleskmi a oslnivými svetelnými lúčmi. Na záver, je dôležité, aby sme pri pohľade cez naše slnečné okuliare videli kvalitný, kontrastný obraz. Ak sú splnené tieto tri podmienky, môžeme byť istí, že sme si vybrali dobré slnečné okuliare.

netOptika - veľký výber produktov

Náš internetový obchod má jednu z najväčších ponúk kontaktných šošoviek, dioptrických okuliarov, slnečných okuliarov, počítačových okuliarov, kde vždy ponúkame najvýhodnejšie ceny.

Náš internetový obchod predáva len originálne produkty a garantujeme autenticitu všetkých produktov.